Monthly Archives: April 2005

Plážování na Rýnu

Vetšina mých přátel cestuje (a následně bloguje) doslova like crazy. Rád si čtu jejich reporty, a tak přidávám svůj odsud z Basileje.

Na sklonku zimy přijela nákladní loď a vytvořila před WettsteinBrucke kamínkovou pláž ala Makarska. Oproti Continue reading

Hackování pomocí Googlu

Na Slashdot.org vyšla upoutávka na novou knihu (Google Hacking for Penetration Testers) , zaobírající se zneužitím Google a přirozené zvědavosti jeho botů. Knihu jsem sice nečetl, ale znám poměrně zajímavý geocamming dotaz – inurl:”ViewerFrame?Mode=Refresh”. Po zadání do Google by se vám měl zobrazit seznam unsecure webkamer po celém světě. Zkuste se schválně podělit o nejlepší kousky.

Další zajímavé google tipy naleznete na johnny.ihackstuff.com

Černá kočka na bloguje.cz

Moje nejmilejší opustila tento nevyhraněný blog a definitivně se vydala na sálovou dráhu. Geeka duše naleznete na adrese Černá kočka.

Přeju Ti Morgi neustálou radost z blogování a jsem rád, že už Ti thinkpad pod hlavou přijde jako docela pohodlný polštář.

Pokřivená realita hráčova

Hraní počítačových her je pro některé ztrátou času, pro druhé ničením si zdraví. Vězte ale, že je zde velká skupina lidí (pozn. a tudíž velký byznys), kteří si to nemyslí a hraní považují za naprosto nezbytnou součást slzavého údolí.
Nic se ovšem nemá přehánět, osobně jsem znal několik skvělých CounterStrike snajperů Continue reading

Prince of Persia používá BlackBerry

Zařízení BlackBerry se zdá býti velice populárním mezi yapíky a to hlavně díky podpoře MS Exchange and Lotus Domino. Korporátní pupeční šňůra mladého, nadějného jedince tak zůstává nepřerušena i na cestách.
Mně si získalo podporou J2ME a tímhle princem-developerem Kulvirem (Running java on BlackBerry).

Co se týče hraček do ruky, mým nejnovějším favoritem je Sony PSP.
Jedinou vadou je nepřítomnost internet browseru. Wifi to má, tak tohle opravdu nechápu. No doufám, že se Kulvirovi líbí stejně jako mně a případně ho s ostatníma tamilskýma tygrama dobuší. :)

HardCore Apríl

Projíždím dnešním internetem a všude vidím tu méně jinde více povedený pokus o vyvedení aprílem ala multimediální byteček velkého Billa jede na Debianu apod.

O moc zajímavější apríl připravil pro svého tátu, táta jednoho kamaráda (nemohu zveřejnit jméno). Ten měl kdesi na záznamníku uchován hlas své zesnulé maminky (kamarádovy babičky). Nelenil, Continue reading