Monthly Archives: June 2011

Quick tip pro GTD

Lidská mysl je neposedná a připravená při sebemenší příležitosti poskakovat. Proto je tolik úspěšná technika Pomodoro, která se snaží člověku připomínat právě rozjetou akci. Co mi celkem funguje, je shození veškerých “rozptylujících” aplikací (twitter, pošta, skype) před startem pomodora a jejich opětovné nahození po jeho konci. Skript pro Pomodoro desktop start a stop jsem dal sem resp. sem.

Ještě jsem to trochu potunil a poslední dobou si dávám pozor na otevřené taby v browseru. Zní to jako ptákovina, ale zkuste mít vždy otevřené taby/okna týkající se jen právě prováděné činnosti. Už žádné mimoděčné facebučení či techcrunčení.

Příště: Automatizované přepínání telefonu do leteckého režimu. :)

Fuck-up od personálky Předvýběr.cz

Kdo mě zná, ví, že jsem ve skrze pozitivně myslící člověk. Rád také dávám šanci novým věcem. Jelikož v následujících měsících v JetMinds očekáváme významné rozšíření týmu, rozhodl jsem se mimo klasické kanály (kamarádi, LI, twitter) využít služeb české společnosti Predvyber.cz. Ta, konkrétně pan František Boudný , nás ostatně sama kontaktovala. Líbil se mi jejich pricing model odlišný od zbytku personálek. Viděl jsem v nich částečné outsourcování HR. Nakonec jsme si plácli na zkušební 3 měsíce. Trochu mi ovšem vadilo, že neumožňovali zadarmózní trial.

Panu Boudnému jsem zaslal profil člověka, kterého hledáme (v podstatě znalost J2EE, Oracle a angličtina), společně s linkem na článek Koho hledáme .

Pan Boudný si věřil, že dokáže vhodné kandidáty sehnat. Každý týden měli přijít odhadem 2 kandidáti. Obratem jsme také obdrželi fakturu, i když personálka ještě nic nepředvedla. Semínko podezření pustilo kořínek.

Continue reading