MFF – kulturní osprch

Včera večer jsem se vrátil z povedeného víkendu, stráveného v Karlových Varech. Celá záležitost byla pro mě o to pikantnější, neboť se jednalo o mou první návštěvu Varů vůbec. Také jsem konečně viděl Hroznětín (Boldy) a Ostrov (tady se narodil někdo známý, ale nemůžu si vzpomenout…)


Pict.1 Fil s typickou nádobkou na pití kyselky a nezbytným programem

Složení naší skupinky bylo poněkud polymorfní a tak ho ani nelze blíže specifikovat. Viděli jsme poměrně zajímavé filmíky, italský kousek o farářovi vs. mafie s názvem Za bílého dne byl jednoznačný vítěz. Naopak bulharský příběh o násilném přejmenovávání a přesidlování etnických Turků (Otkradnati oci) mě i Morgi nechal chladnými a spíše nás znudil, neboť byl nereálný (voják – Bulhar, přejede Turkyni tankem dítě, oba se
sejdou v blázinci, kde to zajiskří).

K festivalu náleží doprovodné akce, tou nejsympatičtější byl počin serveru Gamezone.cz, který nabídl malou zadarmázní oázu pro vyznavače Counter Strike, Call of Duty a GT závodů.


Pict.2 Next generation girls (and fil)

Postřehy:

Kde jinde než ve Varech je vyprodáno na Butch Casidy a Sundance Kid, promítaného od 23:30?
Tleská se před (znělka festivalu) i po filmu.
Nikomu nevadi, že je film v původní šťávě bez titulků a uvede ho Sharon Stone :). (Broken flowers)
Někteří návštěvníci jsou vážně alieni – nonstop přebíhání mezi kiny od rána do půlnoci, následované pařbou a spánkem v parku.