Horor na poště s poučením na závěr

Dneska jsem se stavil na poště se složenkou k výběru a nevědomky si tak připravil výlet do 19. století. Složenka byla bohužel kvůli 25 dnům mé netečnosti propadlá. Prvním WTF byla pro mne omezená platnost složenky. Prý by to pak už nikdo nikdy nespároval, jelikož pošty nejsou mezi sebou propojené.

Přirozeně jsem čekal, že mi peníze vyplatí i tak, ale paní za přepážkou mě poslala za vedoucí (2. WTF dne). Její kancelář byla jak po výbuchu, štosy papírů absolutně všude. Řekla, ať si sednu a svlíknu se ehm. vezmu si papír a tužku. Nadiktovala mi žádost o vydání nové složenky (3. WTF). Vtipně celé toto cvičení pojala stylem “to víte, nemáte ty složenky nechat propadávat”. No, takže teď se můžu těšit až mi u dveří zazvoní pošťačka a já dostanu svojí novou složenku. Jen si radši do té doby nevezmu delší dovolenou a hned s ní zamířím na poštu.

Přitom by jenom stačilo spárovat datovou schránku s bankovním účtem nebo mi to vylít (teda vzhledem k částce cvrknout) na paypal. Nebo jen zrušit tu omezenou platnost.Nejhorší na tom je, že postupovali podle jasně daných procesů a vůbec jim to nepřišlo divné.

Poučení pro mě – neustále reviduj své postupy a návyky; pro samou otupělost bys mohl přestat vnímat jejich neefektivitu až absurditu. Jejich bezchybná exekuce jednoho lehce ukolébá.