Category Archives: Running

Krkonošská 100 – pitoreskní běh přes Krkonoše

Tak zas po roce ležím doma rozbitej jak cikánský hračky. Včera jsem doběhl svojí druhou Krakonošovu 100, která letos oslavila 50. výročí. Převýšení kolem 4000 m a délka ke 100 km slibují, že se jedná o záležitost vskutku nadřeňózní. Nakonec z toho byl čas 15:26 a celkově 118 pořadí z 500+. I když, to ani tak moc neřeším. Spíš bych vám rád na dalších řádcích přiblížil, co se mi při takovýchto extrémech honí hlavou.

IMG_5733

k100
Continue reading

Pekelný běh v Jizerkách

Po úspěšném absolvování letošní K 100, z které jsem si kromě transcendentních zážitků odnesl i krásné 78. místo, jsem se rozhodl zúčastnit dalšího ultra podniku. Tím se stal Jizerský Ultratrail, jehož první ročník sklidil vlnu pozitivních ohlasů.

Start byl v sobotu 19.7. v 7:00 ráno v Pekle (nad Josefovým Dolem). V rámci vysokohorské aklimatizace jsme dorazili už v pátek a užili si pitoreskní městečko Janov. Při příjezdu mě trochu rozhodil malý cyklista, který při nekontrolovaném psycho-sjezdu zabrzdil až o naše právě zaparkované auto. Naštěstí to byl tvrďák a i přes pěknou ránu se oklepal, omluvil se za nefunkční brzdy a odfrčel dál. Inu horalové. Raději jsme se pak ale několikrát rozhlédli, aby nás náhodou nepřejel i jeho případný bratr. Continue reading

Okouzlen ultra běhy – Salomon Ultra 95

Minulý měsíc jsem poprvé okusil chuť ultra běhů/pochodů a zúčastnil se Beskydské sedmičky. Jedná se o extrémní více než 90 km přechod Beskyd – 8 vrcholů včetně lahůdek jako je Lysá hora a Smrk. Ostatně o našem počínání moc hezky napsal můj běžecký parťák Robert Vojta zde.

Vlastně nebýt Roberta, Continue reading

O tom mojem hubnutí a běhání

Minulý víkend se rodiče zhrozili, jak jsem nějakej hubenej a jestli nejsem nemocnej. Musel jsem je ujistit, že můj Haisenbergovský kašel nesouvisí s potenciální rakovinou plic, netrpím anorexií a ani nepracuji na tzv. “rozpiči”. Je to právě naopak – jím víc než-li předtím a celkově se cítím lépe. Takže jak se tedy věci mají.
Continue reading