Manipulační technika: Opájení štěstím

Kolega deepj (mimochodem neuvěřitelná zásobárna kvalitních linků a knížek, takže mu hned teď dejte pro vlastní dobro follow) mi poslal odkaz, zaobírající se fenoménem šíření “štěstí” na pracovištích.

https://hbr.org/2015/07/the-research-weve-ignored-about-happiness-at-work

Absolutně s článkem souhlasím a věřím, že čím víc je firma v prdeli a s nezajímavou náplní a vizí, tím víc teambuildingů, fun-konzultantů či speciálních lekcí výuky strategie na kámen-nůžky-papír má. Continue reading

Pekelný běh v Jizerkách

Po úspěšném absolvování letošní K 100, z které jsem si kromě transcendentních zážitků odnesl i krásné 78. místo, jsem se rozhodl zúčastnit dalšího ultra podniku. Tím se stal Jizerský Ultratrail, jehož první ročník sklidil vlnu pozitivních ohlasů.

Start byl v sobotu 19.7. v 7:00 ráno v Pekle (nad Josefovým Dolem). V rámci vysokohorské aklimatizace jsme dorazili už v pátek a užili si pitoreskní městečko Janov. Při příjezdu mě trochu rozhodil malý cyklista, který při nekontrolovaném psycho-sjezdu zabrzdil až o naše právě zaparkované auto. Naštěstí to byl tvrďák a i přes pěknou ránu se oklepal, omluvil se za nefunkční brzdy a odfrčel dál. Inu horalové. Raději jsme se pak ale několikrát rozhlédli, aby nás náhodou nepřejel i jeho případný bratr. Continue reading

TopMonks – status update a trocha hiringu

V poslední době jsme v TopMonks zatahali a začali se více a více orientovat na inhouse produkty. Mimo jiné jsme začali koketovat s data science, první doménou je oblast HR. Snad už brzy z nás vypadne apka, která pomůže s identifikací bolestivých míst organizačních chobotnic. O tomto se rozepíšu až bude venku alespoň pre-pre-alfa.

Dalším naším týmem, který spawnul ke konci loňského roku, je grupa kolem ETL a realtime integrace. Skupina čítá zatím 4 programmery a vede jí legendární Mr. Mňagas aka Michal Vich. Continue reading

Svatý Martin a jak na správnou oslavu

Včera jsem zjistil, že v naší americké pobočce slavili kolegové indický svátek Diwali. S hrůzou jsem si uvědomil, že by nás nejbližší lidový svátek – tedy oslava Svatého Martina – mohla zastihnout v nedbalkách a celou akci jsem tedy ihned naplánoval. Přikládám pro inspiraci. Bohužel to na finančním a HR neprošlo. :(

Screen Shot 2014-10-23 at 16.12.58

Okouzlen ultra běhy – Salomon Ultra 95

Minulý měsíc jsem poprvé okusil chuť ultra běhů/pochodů a zúčastnil se Beskydské sedmičky. Jedná se o extrémní více než 90 km přechod Beskyd – 8 vrcholů včetně lahůdek jako je Lysá hora a Smrk. Ostatně o našem počínání moc hezky napsal můj běžecký parťák Robert Vojta zde.

Vlastně nebýt Roberta, Continue reading

Zpackaný kšeft s iMacem

Když už byla včera ta Apple keynote, tak tu mám jednu nedávnou šarádu s firemním iMacem.

Situace: Na recepci jsme měli dlouho iMaca (mid 2010, 21.5 inches pro zvědavce). Ten jednoho
dne začal být pomalý, a tak se IT s finančním dohodlo na jeho prodeji. V tuto chvíli se objevuje na scéně vetešník Fil a vchází do kanceláře našich finančních. Continue reading

Alza.cz pomáhá zlodějům II. Status update

Krátký status update

  • PayPal mi zhruba po 10 hodinách po otevření dispute připsal peníze zpět zatímco bude řešit věc s Alzou. Tohle je přesně ten rozdíl mezi US a CZ službou.
  • Alza.cz nereaguje Ombudsman z Alzy se minulý týden několikrát zkoušel spojit z anonymního čísla, která bohužel nezvedám (natož na dovolené). V pátek pak poslal i e-mail, tento týden bychom si měli volat.
  • Na policii sepsán protokol. Byla to sranda. Pan policajt docela perlil:

    “A není to nějaký fórek od kamaráda hackera? Třeba vás doma čeká dárek”.

    Jo, třeba mě vážně doma čeká ultramotorové dvoutaktní dildo a gumová maska s balónkem jak psal @dzoukr.

  • Množí se komentáře, že je to celé moje blbost. Ano, to je samozřejmě pravda a nikdy jsem nepsal nic jiného. Můj původní článek ovšem poukazuje na fakt, kterak netečnost ze strany Alza.cz nezabránila podvodu. Mezi nahlášením podvodu a výdejem zboží na pobočce uplynuly (podle zprávy vlastní Alzy) 2 hodiny. Minimálně bych označil transakci za podezřelou a týpka při předání zboží ověřil. Tato informace by se hodila třeba teď při vyšetřování (jestli to tedy Policie CZ neodloží samozřejmě). Přemýšlím, jak často má Alza.cz hlášenou podezřelou transakci jako je tato, že už nemají chuť něco dělat.

Alza.cz pomáhá zlodějům

Včera odpoledne mi pípnul mobil, že mi strýček Paypal strhnul 10990 CZK za transakci u Alza.cz. Říkám si, fuck, vždyť jsem nic nenakupoval. Celá akce se stala v 15:07, kdy jsem byl na cestě na dovolenou

Nejdříve jsem volal na Citibank, kde mi řekli ať volám Alze a řeším to rychle s nima. V 15:19 proto volám na infolinku Alza.cz (225 340 111):

“Dobrý den, zneužili můj Paypal účet při platbě u vás. Zablokujte transakci.”
“Moment, jaký je váš email?”
“#{email}”
“No jo, ale vy ste u nás nakupoval naposledy v roce 2013″

WTF, poslouchá mě ta píča vůbec?

Continue reading

O tom mojem hubnutí a běhání

Minulý víkend se rodiče zhrozili, jak jsem nějakej hubenej a jestli nejsem nemocnej. Musel jsem je ujistit, že můj Haisenbergovský kašel nesouvisí s potenciální rakovinou plic, netrpím anorexií a ani nepracuji na tzv. “rozpiči”. Je to právě naopak – jím víc než-li předtím a celkově se cítím lépe. Takže jak se tedy věci mají.
Continue reading

Postřehy optimalizovaného rodiče I.

Motivace

Doba postoupila a tak se kolem mě vysemenila armáda novopečených matek. Teda ehm matky se spíše vyrojily, vysemenili se jejich protějšky samozřejmě. Zároveň s tím sleduju, jak málo tyto hrdinné tahounky rodu stíhají. Proto jsem se vám milé matky rozhodl pomoci drobnými postřehy. Jsem otec Continue reading

Hledám lidi do Vendavo týmu

Vendavu se daří, máme spoustu práce jak na zákaznických projektech po celém světě tak na vývoji samotného produktu pro B2B pricing. Díky tomu se letos očekává živelný růst Vendavo CZ. A právě proto píšu, potřeboval bych zopakovat úspěšný power hiring z minulého roku.

Takže, potřebujeme bystré, samostatné lidi, kteří mají chuť pracovat pro Fortune 500 společnosti a pomáhat jim vydělávat víc peněz.Bereme i čestvé absolventy, u kterých rozpoznáme budoucí potenciál. Pracuje se v pěkných kancelářích nebo z domova. Občas se každý provětrá buďto k zákazníkovi nebo přímo do naší mateřské pobočky v Silicon Valley (bydlíme kousek od Google).

Jsem opravdu hrdý na náš tým, který sestává z top lidí (v současnosti 80) v České Republice a zrál jako víno posledních několik let. Téměř nulová fluktuace dokazuje, že pracovní podmínky a styl práce máme nastaveny příjemně. Firemní struktura vzniká organicky, kdy se samovolně objevují přirození team leadeři trustovaní svým týmem. Nikdy jsme nenabrali jediného manažera a bude to tak i nadále.
Každý člověk u nás je autonomní jednotka, samořízená úkolově. Motivací je dodaný projekt, neformální až punkové prostředí, nabušení kolegové, nadprůměrný plat a v neposlední řadě stock options. Vendavo není zatím veřejně obchodovatelná společnost, a tak nás v blízké budoucnosti čeká ideálně IPO či přechod pod křídla větší společnosti. Uvidíme, máme to v rukou a mohlo by to být zajímavé.

Pokuď se k nám chcete připojit, neváhejte kontaktovat přímo mě (skype – jirifabian). Schválně, jestli nás v květnu bude 100.

Požadavky

– spolehlivost
– selský rozum
– spontánnost
– programátorská zkušenost se server side (J2EE, .NET)
– mluvená angličtina

Související články jinde
Milan Boruvka: Pojď pracovat k nám do Vendavo
Inzerát na Jobs.cz