Category Archives: Society

Brousím prezentační dovednosti

…a taky sousedku. Fórek.

Ale zpět k tématu. Poslední roky jsem si řekl, že vylepším své prezentační dovednosti coby esenciální ingredienci obchodu a evangelizace davu. Jako první krok jsem navštívil workshop Tomáše Zykána s názvem Simplexity. Z něho jsem si odnesl zejména praktické postřehy jak na zaujetí publika formou příběhu. Ve zkratce – vaše vystoupení by mělo mít Continue reading

Žít a nechat žít

Žít a nechat žít. Zdánlivě jednoduchý postoj a myšlenkový metamodel, který je přesto většině tak vzdálený. Naučit se být zodpovědný sám za sebe, a tudíž žít, v sobě totiž nese tu někdy nepříjemnou věc asice poznání a přiznání si sama sebe. A také zodpovědnost za své činy.
No a druhá část je snad ještě těžší. Vlivem nedostatku a někdy naopak zneužitím emoční inteligence nejsme schopni citlivě našlapovat kolem hranic toho druhého. Continue reading

Pan manažer primeros

Manažerská poučka zní:

“Dobrý manažer si chrání svůj tým a zastává se ho”.

Jít s kůží na trh proti zlému okolí je samozřejmě cool, bohužel si z toho hodně vedoucích odnese pouze ponaučení, že musí svůj tým za každou cenu chránit. A to mnohdy hermeticky a oboustraně před veškerou interakcí s okolím – kritikou, pochvalou, žádostí o radu, či pomocí jinde ve firmě. Můj tým, můj hrad. Co na tom, že tým z důvodů nedostatku zpětné vazby degeneruje a “školkovatí” a okolní týmy, potažmo firma nevyužívá naplno potenciál možných vazeb napříč týmy či dokonce vně firmy? Jelikož jsou meetingy apriori špatné, tak o nich raději týmu ani neřeknou natož aby je nechali svobodně rozhodnout o účasti na nich. V nemocných firmách si pak manažeři rádi poměřují péra (vedle vzájemné kuřby na zadním sedadle jejich superbu :)) podle “ovcí pode mnou”.
Continue reading

Manipulační technika: Opájení štěstím

Kolega deepj (mimochodem neuvěřitelná zásobárna kvalitních linků a knížek, takže mu hned teď dejte pro vlastní dobro follow) mi poslal odkaz, zaobírající se fenoménem šíření “štěstí” na pracovištích.

https://hbr.org/2015/07/the-research-weve-ignored-about-happiness-at-work

Absolutně s článkem souhlasím a věřím, že čím víc je firma v prdeli a s nezajímavou náplní a vizí, tím víc teambuildingů, fun-konzultantů či speciálních lekcí výuky strategie na kámen-nůžky-papír má. Continue reading

Postřehy optimalizovaného rodiče I.

Motivace

Doba postoupila a tak se kolem mě vysemenila armáda novopečených matek. Teda ehm matky se spíše vyrojily, vysemenili se jejich protějšky samozřejmě. Zároveň s tím sleduju, jak málo tyto hrdinné tahounky rodu stíhají. Proto jsem se vám milé matky rozhodl pomoci drobnými postřehy. Jsem otec Continue reading

Hledám lidi do Vendavo týmu

Vendavu se daří, máme spoustu práce jak na zákaznických projektech po celém světě tak na vývoji samotného produktu pro B2B pricing. Díky tomu se letos očekává živelný růst Vendavo CZ. A právě proto píšu, potřeboval bych zopakovat úspěšný power hiring z minulého roku.

Takže, potřebujeme bystré, samostatné lidi, kteří mají chuť pracovat pro Fortune 500 společnosti a pomáhat jim vydělávat víc peněz.Bereme i čestvé absolventy, u kterých rozpoznáme budoucí potenciál. Pracuje se v pěkných kancelářích nebo z domova. Občas se každý provětrá buďto k zákazníkovi nebo přímo do naší mateřské pobočky v Silicon Valley (bydlíme kousek od Google).

Jsem opravdu hrdý na náš tým, který sestává z top lidí (v současnosti 80) v České Republice a zrál jako víno posledních několik let. Téměř nulová fluktuace dokazuje, že pracovní podmínky a styl práce máme nastaveny příjemně. Firemní struktura vzniká organicky, kdy se samovolně objevují přirození team leadeři trustovaní svým týmem. Nikdy jsme nenabrali jediného manažera a bude to tak i nadále.
Každý člověk u nás je autonomní jednotka, samořízená úkolově. Motivací je dodaný projekt, neformální až punkové prostředí, nabušení kolegové, nadprůměrný plat a v neposlední řadě stock options. Vendavo není zatím veřejně obchodovatelná společnost, a tak nás v blízké budoucnosti čeká ideálně IPO či přechod pod křídla větší společnosti. Uvidíme, máme to v rukou a mohlo by to být zajímavé.

Pokuď se k nám chcete připojit, neváhejte kontaktovat přímo mě (skype – jirifabian). Schválně, jestli nás v květnu bude 100.

Požadavky

– spolehlivost
– selský rozum
– spontánnost
– programátorská zkušenost se server side (J2EE, .NET)
– mluvená angličtina

Související články jinde
Milan Boruvka: Pojď pracovat k nám do Vendavo
Inzerát na Jobs.cz

Horor na poště s poučením na závěr

Dneska jsem se stavil na poště se složenkou k výběru a nevědomky si tak připravil výlet do 19. století. Složenka byla bohužel kvůli 25 dnům mé netečnosti propadlá. Prvním WTF byla pro mne omezená platnost složenky. Prý by to pak už nikdo nikdy nespároval, jelikož pošty nejsou mezi sebou propojené.

Přirozeně jsem čekal, že mi peníze vyplatí i tak, ale paní za přepážkou mě poslala za vedoucí (2. WTF dne). Continue reading

Přistupovat k problému jako dítě

Občas zajdu se synkem do dětskýho centra Človíčkov na Budějárně. Když pominu pološílený matky (většina), je to docela fajn relaxační místo. Zajímavý je pozorovat jednotlivý průzkumníky, např. včera mě dostal týpek, co se schoval tátovi do kuželu, rafinovaně pozoroval situaci a přemisťoval se jak špión.. Otec byl skutečně chvíli bezradný. Obyčejnej kužel a kolik legrace může způsobit.

Tak jsem si vzpomněl na jednoho guru, Continue reading

O pristupu k veci

V soucasne dobe makam jako sroub na trech vecech

1. testovaci proces a framework pro jednu svetovou gumarenskou spolecnost (ne, nejsou to Gumarny Puchov 😛 )

2. dohled nad zdarnym vyvojem systemu v jedne svycarske pojistovaci spolecnosti

3. mohutne rozsirovani JetMinds

Muze se zdat, ze se jedna o nezazivnou cinnost. Na to reknu jedine – vsechno je takove, jake si to clovek udela. Continue reading